שמן מנוע 5W30 להגנה על מנועי דיזל ובנזין | זוקו שילובים
שמן מנוע 5W30

שמן מנוע 5W30 הוא שמן רב דרגתי אשר נועד להגן על מנועי דיזל ובנזין  ומתאים לרכב קל וכבד. שמן מנוע זה מציג רמת צמיגות 5 כאשר הוא במצב קר ו-30 כאשר הוא חם.
 

תצורות של שמן מנוע 5W30

שמן מנוע 5W30 מגיע בתצורה חצי סינטטית וסינטטית מלאה ומאפשר שמירה על מערכת הפליטה של הרכב על ידי שמירת הפילטרים נקיים מחלקיקים מזהמים. שמן מנוע 5W30 סינטטי מלא מאפשר בעזרת שימוש בטכנולוגיות מיוחדות ותוספים רבים לספק הגנה מיוחדת בהנעה במזג אוויר קר וחם, להפחית למינימום האפשרי את הבוצה ומשקעי המנוע והגנה משחיקה.

 

הבדלים בין שמן מנוע 5W30 ושמן מנוע 5W40
 

שמן מנוע 5W30 וגם שמן מנוע, 5W40 הם שמנים אשר מתאימים לרוב המנועים החדישים כיום. שמן זה מספק שימון מהיר יותר בכל הקשור להתנעה ועבודה של המנוע במצב קר. השמן מספק עמידות יוצאת דופן כנגד חמצון וקריעת שכבת הסיכוך, יכולת עבודה בטמפ' נמוכות ושמירה מוגברת מבלאי המנוע.

שמן מנוע 5W30 מיועד בעיקר לעבודה במזג אויר קר במיוחד בעוד שמן מסוג 5W40  סינטטי מלא מתאים יותר לעבודה במזג אוויר חם במיוחד המאפשר עמידות גבוהה יותר לאורך זמן בעבודה בטמפ' גבוהות, וזאת מבלי להפסיד את יכולת השמן בהתנעה ובטמפ' קרות.


החלפת שמן מנוע 5W30

קיימים יצרני שמנים לרכב רבים בקטגוריית שמן מנוע 5W30 וחשוב לתת חשיבות רבה לא רק לאיכות השמן ורמת הצמיגות שלו, אלה גם לתפעול השוטף – חשוב להחליף את שמן המנוע לפחות פעמיים בשנה. החלפת השמן בתדירות גבוהה מהרגיל תשמור על אורך חיי המנוע שלו.

כמו כן,  לכל רכב יש הוראות יצרן אחרות ובחלק מהמנועים קיימת דרישה לעבוד עם שמן סינטטי מלא או לחלופין שמן חצי סינטטי או תערובת סינטטית, ההבדל ביניהם הוא כמובן באיכות וגם במחיר. שמן מנוע 5W30 של Shell Helix ושל יתר המותגים המובילים עומדים בתקנים המחמירים ביותר כגון התקן האירופאי והאמריקאי ומוכרים לפי הוראות יצרני הרכב.

סוג
שימוש
מפרט טכני
 

המנועים החשמליים של המותגים הטובים בעולם!

זוקו שילובים מספקת את המנועים החשמליים האיכותיים בעולם מבית Regal.

קרא עוד

כיצד לבחור את שמן המנוע המתאים ביותר לרכב שלך?

שמן איכותי יתרום לפעילותו התקינה של המנוע וימנע משקעים הנוצרים בעת שריפת השמן.

קרא עוד

איך לבחור את המברגה המתאימה לך?

שוק המברגות בעולם רווי במגוון עצום של דגמים. אז איך בוחרים את המברגה המושלמת?

קרא עוד

בקרו אותנו באתר טרקטורים וציוד I.T.E מקבוצת זוקו שילובים

לאתר